Ústecký Z domova Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Nové polohovací postýlky pro novorozence nabízí lepší komfort v péči o miminko

MOST – Krajská zdravotní, a. s., získala deset nových polohovacích postýlek pro novorozence v hodnotě 145 tisíc korun pro dětské a dorostové oddělení mostecké nemocnice. Zástupkyně Nedoklubka, z. s., je předaly zdravotníkům v pátek 2. února v prostorách novorozenecké stanice.

„Současné postýlky, které na stanici máme, jsou již značně opotřebené. Díky podpoře Nedoklubka je vybavení našeho oddělení zase o něco modernější. Perinatologické centrum v mostecké nemocnici je jedním z dvanácti pracovišť v České republice a zabezpečuje specializovanou péči o novorozence všech váhových kategorií,“ uvedl primář Dětského a dorostového oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., MUDr. Jiří Biolek.

Výkonná ředitelka Nedoklubka, z. s., Lucie Žáčková doplnila, že finance na nové polohovací postýlky získala spolu s koordinátorkou pro mosteckou neonatologii Markétou Kučerovou od jednoho z podporovatelů spolku. „S mosteckým centrem spolupracujeme dlouhodobě zejména v rámci projektu Mámy pro mámy, který vznikl v roce 2010 a jehož cílem je podpora maminek po předčasném porodu. Markéta Kučerová je sama maminkou předčasně narozené holčičky. V loňském roce uspořádala pro mostecké perinatologické centrum akci Purpurové odpoledne v Městském divadle v Mostě, také iniciovala velmi úspěšnou sbírku barevných dětských látek pro výrobu kapsářů na postýlky předčasně narozených dětí. Letos plánuje účast na Běhu kočárků v Mostě, jehož výtěžek je určen na zakoupení knih pro mosteckou neonatologii, a na listopad připravuje Purpurový ples v rámci oslav Světového dne předčasně narozených dětí, které Nedoklubko jako člen evropské organizace European Foundation for the Care of Newborn Infants (EFCNI) v České republice pořádá už po osmé,“ dodala Ing. Lucie Žáčková.

Dětské a dorostové oddělení v mostecké nemocnici poskytuje široké spektrum zdravotní péče o novorozence, děti a dorost nejen z okresu Most, ale i z přilehlých spádových oblastí. Krajská zdravotní, a. s., v rámci investičních akcí v mostecké nemocnici v jednotlivých etapách rekonstruuje společné prostory, pokoje a sociálních zařízení všech šesti stanic, které byly více či méně původní od roku 1975, kdy byla nová mostecká nemocnice postavena.

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz