Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Čtyřletá dívenka spadla ze sedačky lanové dráhy z výšky 11 metrů v Rokytnici. Policisté hledají svědky

SEMILSKO – Policisté hledají svědky, kteří ji viděli s matkou nasedat na lanovou dráhu. Ve čtvrtek 22. února dopoledne mezi 10.45 a 11.00 nasedla do sedaček lanové dráhy v lyžařském areálu Horní Domky v Rokytnici matka se dvěma syny ve věku 6 a 11 roků a také se čtyřletou dcerkou. Tato malá dívenka však v době rozjezdu dráhy na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala  oběma rukama a volala na obsluhu, aby lanovku zastavila.

Do policejního protokolu žena uvedla, že ani po jejím volání lanovku nikdo nezastavil.  Dcerka, která propadla panice,  sebou házela a přitom matce pomalu vyklouzávala z rukou. Poblíž třináctého sloupu lanové dráhy ve výšce 11 metrů nad zemí ji už žena neudržela a dívenka spadla na umrzlý sníh.

Okamžitě se k ní sjeli další lyžaři, kteří jí přivolali pomoc. Matka měla vedle sebe dvě další vystresované děti,  a aby se ze sedačky nezřítily také, musela s nimi dojet až na vrchol. Mezitím už horská služba vyrozuměla Zdravotnickou záchrannou službu, která na místo vyslala svůj vrtulník a ten dívenku transportoval do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Tam lékaři naštěstí zjistili, že neutrpěla žádné zranění. To se dá bez nadsázky považovat za zázrak.

BANNERJVPRESS1

V této souvislosti žádáme o pomoc svědky, kteří včera dopoledne mezi 10.45 a 11.00 viděli nasedat matku se třemi dětmi na sedačku lanové dráhy Horní Domky, aby nám pomohli zjistit, co se při jejich nastupování stalo a jak fungoval dozor u lanovky.  Veškeré informace vedoucí k objasnění všech okolností této svou povahou závažné nehody na sjezdovce přijmeme na tísňové telefonní lince Policie ČR 158 nebo na kterékoliv naší služebně.  Po nashromáždění potřebných podkladů odevzdáme spisový materiál Drážnímu úřadu, který rozhodne o tom, kdo a co porušil a takové případné porušení může potom řešit jako přestupek proti zákonu o dráhách.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz