Karlovarský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

V Chodově hořela přípojka plynu, hasiči museli evakuovat všechny obyvatele domu

CHODOV – Jako požár sklepčních porostorů hlásili obyvatelé Chodova na tísňovou linku hasičů kouř a plameny z panelového domu v Poděbradově ulici. Na místo tak okamžitě vyjeli hasiči z pěti jednotek.

 

První byli na místě chodovští dobrovolní hasiči, kteří potvrdili požár domu, kdy hořela plynová přípojka a oheň se šířil na opláštění domu. Plameny se podařilo rychle zlikvidovat, mezitím se kouř z požáru dostal do bytů na místem požáru. Hasiči tak evakuovali obyvatele z bytů v nižích patrech domu. Měřením koncentrací hasiči zjistili, že z poškozené přípojky uniká plyn do sklepních prostorů domu, kde se hromadí.

 

Bylo tak nutné vyhlásit evakuaci pro všechny obyvatele domu, což se týkalo 36 osobn a několika zvířat. Přivolaní pracovníci plynařské pohotovosti provedli provizorní ucpání úniku, pro zastavení bylo nutné odkopat část plynové přípojky před domem.

Po uzavření přívodu plynu, důkladném odvětrání a opakovaném monitorování koncentrací plynu do po třech hodinách mohli obyvatelé domu vrátit zpět do svých byt. Příčina požáru a výše škody je v šetření.

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů včetně evakuačního autobusu

Zasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 32 Iveco, VEA Toyota)

HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania, AŽ 42 Iveco)

HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania, evakuační autobus)

JSDH Chodov (CAS 24 T815, CAS 20 T815)

JSDH Vintířov (CAS 30 Scania)

 

Autor: Martin Kasal

foto: JSDH Chodov

redaktor: Tomáš Pitterling

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář