Praha Sport Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Německý tým BLACK RATONES těžce vydřel finále, tam pak sestřelil teplický FC Mukov

Na PRAGACUP 2018 přijelo 11 týmů ze zahraničí * Na prvních 4 místech se umístily 4 různé státy

PRAHA – 120 hráčů z Anglie, Německa, Vietnamu, Polska, Slovenska, Spojených národů a k tomu 180 Čechů. Takový počet fotbalových nadšenců se sešel v areálu FC Přední Kopanina, hrál se tam už 17. mezinárodní turnaj PragaCup. Po rovné stovce utkání zvedl nad hlavu pohár pro vítěze německý tým Black Ratones, který ve finále porazil borce z Teplic, tým FC Mukov, přestože v osmifinále, čtvrtfinále i semifinále odehrál nervydrásající bitvy, když dvakrát postupoval až po penaltovém rozstřelu.

PragaCup se hraje už od roku 2013 a získává čím dál větší prestiž a věhlas po světě. Pro nejlepší týmy a hráče jsou připraveny ceny v hodnotě více než 50 tisíc korun. Odvezly si je týmy na prvních čtyřech místech, nejlepší hráč, střelec a brankář turnaje. Svoje fotbalové dovednosti však museli všichni předvést v konkurenci 28 týmů, z čehož 11 bylo právě ze zahraničí.

PragaCup získává na prestiži, zvedá se i jeho úroveň a to nejen hráčská. „Máme tu tým zkušených organizátorů. Pozvali jsme si i rozhodčí s mezinárodními zkušenostmi z Mistrovství Evropy i Mistrovství světa v malé kopané. Samozřejmě zde nechybí profesionální zdravotník s reprezentačními zkušenostmi, podavači míčů jsou zajištěné na každém hřišti, máme k dispozici kameramana a fotografa a o dobrou náladu a atmosféru se stará DJ,“ říká šéf turnaje Lukáš Řezníček, který turnaj založil.

Na PragaCupu často jezdí i zkušení futsalisté – letos nechyběl například Vojtěch Turek z futsalové Slavie a Antonín Hrdina z futsalové Sparty, dále Sandro Jurado Garcia, Durim Elezi, Pavlos Wiegels, Qendrim Jashari vše členové německé futsalové reprezentace a hráči VFL 05 Hohenstein-Ernstthale, kteří se letos stali německým mistrem v nejvyšší futsalové neměcké lize, tento tým dal dohromady Marko Hudaček, člen slovenské futsalové reprezentace a také hráč VFL 05 Hohenstein-Ernstthale. Mezi top hráče na turnaji patřil Michal Salák – mistr světa v malém fotbale a mistr německé nejvyšší futsalové ligy. Okouknout turnaj chtěli i další známá jména. Mezi diváky byl například čtyřnásobný nejlepší futsalista Slovenska Tomáš Drahovský, fotbalista Sparty Lukáš Štětina či Beni Simitči, kouč futsalové Sparty.

Turnaj PragaCup pomáhá k integraci cizinců mezi fotbalové týmy v ČR a spojuje také sport zdravých a hendikepovaných sportovců. Důkazem je FC Hurikán, tým složený z hráčů se zrakovým postižením. Každý jejich vstřelený gól byla neskutečná radost a tým si získal nejvíce fanoušků na turnaji i když ani jednou nebodoval. Dokázal totiž vstřelit šest parádních gólů!

Pro všechny diváky byl připraven doprovodný program, roadshow TepFactor (Pevnost Boyard v ČR). Aby diváci nebyli ochuzeni ani o právě probíhající mistrovství světa ve fotbale v Rusku, mohli sledovat také přímé přenosy v restauraci U Drahušky přímo v areálu.

Skupinu A ovládl tým Antipup z Prahy, kterým vystavil stopku po penaltovém boji ve čtvrtfinále Prague Raptors Football Club (Spojené národy). Na druhém místě ve skupině A se umístil tým NŠK 1922 Bratislava ze Slovenska, kteří se probojovali rovněž do čtvrtfinále, kde vypadli na penalty s pozdějším vítězem Black Ratones. Velmi dobré výkony předváděli také hráči z Anglie, kteří brali třetí místo ve skupině A, ale osudným se jim stali penalty ve čtvrtfinále.

Skupinu B vyhráli Bosonohy z Prahy, které překvapivě byli vyřazeni už v osmifinále s týmem FC Mukov z Teplic, kteří se později dostali až do finále. Na druhém místě ve skupině B skončil tým BNP team Vranov (vítěz 2016), kteří jsou pravidelným účastníkem tohoto turnaje a mají historicky nejvíc trofejí z turnaje PragaCup, obsadili v minulosti už 1., 2., 3. i 4. místo na turnaji PragaCup. Do Prahy přicestovali 800km, což je 50km od ukrajinských hranic. V tomto týmů se objevila také zvučná jména Vojtěch Turek z futsalové Slavie a Antonín Hrdina z futsalové Sparty. Nakonec si odvezli na Slovensko bronzovou třetí příčku.

Skupinu C ovládl tým Black Ratones z Německa, který vyhrál celý turnaj! Neprohráli z 10 zápasů na turnaji ani jednou. Německý tým byl plný futsalových reprezentantů Německa a hráčů VFL 05 Hohenstein-Ernstthale, kteří se letos stali německým mistrem v nejvyšší futsalové lize německa. Tento tým dal dohromady Marko Hudaček, člen slovenské futsalové reprezentace a také hráč VFL 05 Hohenstein-Ernstthale. Na druhém místě ve skupině C skončil tým ze Slovenska Black&White, kteří překvapivě skončili už v osmifinále, kdy je domů poslali Prague Raptors Football Club (Spojené národy)

Skupinu D vyhrál tým z České republiky Restaurace u Pecků, kde za tento tým nastoupil mistr světa v malém fotbale a mistr německé futsalové ligy – Michal Salák. Restaurace u Pecků měla také několik hráčů v týmu, kteří vyhráli celostátní ligu malé kopané v Praze a překvapivě vypadli už ve čtvrtfinále, kde je vyřadil slovenský tým BNP Team Vranov, pro Davida Pecku, šéfa týmu, to bylo velké zklamání, byl to tým, který měl velmi vysoké ambice a byl jedním z favoritů celého turnaje. Na druhém místě ve skupině D se umístil Sengam Sport z Polska, kteří s velkým překvapením skončili už v osmifinále, kde je vyřadil tým z Anglie a to Athletic Nuneaton.

Mezi velká překvapení turnaje se řadí nepostoupení týmu Techtle Boys ze skupiny D, za které nastoupil v týmu Václav Dudl ze Sparty, který má start v Evropské lize a také Ondřej Novotný z juniorské Sparty, ale do top 16 se neprobojovali, což svědčí o vysoké kvalitě tohoto mezinárodního turnaje.

Největším překvapením turnaje byl tým FC Mukov, který večer den před turnajem nahradil tým, který se z turnaje na poslední chvíli odhlásil. V Teplicích sestavili na rychlo tým, přijeli do Prahy na turnaj v roli nováčka, ve skupině skončili na čtvrtém postupovém místě. V osmifinále poslali domů vítěze skupiny „B“ Bosonohy, ve čtvrtfinále vyřadili tým z Anglie na penalty, v semifinále opět zvítězili na penalty na týmem Spojených národů a ve finále německý tým byl už nad jejich síly. „Klobouk dolů za tento heorický výkon, který nikdo nečekal,“ řekl k velkému překvapení hlavní organizátor Lukáš Řezníček.

I když se na turnaji bojovalo o prestiž a lákavé ceny, nesl se v přátelském duchu, uvolněné atmosféře a žádný z hráčů se naštěstí vázně nezranil. Poprvé v historii PragaCupu byla udělena pouze jedna jediná červená karta za 100 zápasů! Velkou zásluhu na tom mají také rozhodčí, kteří odvedli perfektní práci.

Jak hodnotí turnaj PragaCup Lukáš Vagasky šéf slovenského týmu BNP TEAM VRANOV, který se stal letos historicky nejúspěšnějším týmem turnaje PragaCup v celé historii. 

Na letný PRAGACUP sa tešíme každý rok. Tu vzdialenosť (800 km) prekonávame stále s radosťou a dobrou náladou. Letný PRAGACUP nás stále každým rokom dokáže milo prekvapiť svojou organizáciou na stále vyššej a vyššej úrovni za to by sme chceli poďakovať Lukášovi Řezníčkovi a jeho tímu a tak isto kvalitou mužstiev, ktorá je rok čo rok vyššia. Teší nás aj prítomnosť čoraz viac slovenských mužstiev tento rok dokonca naši kamaráti a rodáci z Vranova nad Topľou  team Rameko. Tak isto rozhodcovia sú objektívni a hrá sa v duchu fair play. Naša 5 účasť 17-tého ročníka PRAGACUPU nám vyniesol 3.miesto, ktoré nám v zbierke chýbalo a týmto ročníkom sme uzavreli zbierku všetkých 3 cenných kovov, ale aj tak sa tešíme opäť na ďalší ročník.“

Lukáš Řezníček dodal závěrem:Velké poděkování patří všem partnerům turnaje, bez kterých by se tento turnaj nemohl uskutečnit. Velké poděkování také areálu FC Přední Kopaniny a restauraci U Drahušky, jenž poskytli turnaji skvělé zázemí a perfektní servis organizátorům celé akce. Poděkování patří především šéfovi klubu Tomáši Cigánkovi. „Dále bych chtěl také poděkovat velmi rozsáhlému organizačnímu týmu v čele s Jakubem Vojtíške za skvěle odvedený servis hráčům a divákům na této mezinárodní akci,“ řekl Řezníček a plánoval další turnaje. „Naším dalším cílem je udržení velmi vysoce nastavené laťky i pro další ročníky. Bylo by hezké, kdybychom překonali i letošních jedenáct zahraničních týmů, přeje si šéf turnaje Lukáš Řezníček.

Mezinárodní turnaj PragaCup se uskutečnil za finanční podpory Hlavního města Prahy. Podrobné informace o turnaji na PragaCup naleznete na www.pragacup.cz

Nejlepší střelec – Sandro Jurado Garcia (Black Ratones)

Nejlepší hráč – Durim Elezi (Black Ratones)

Nejlepší brankář – Filip Pirosčák (BNP Team Vranov)

Pořadí

1. Black Ratones (Německo)

2. FC Mukov (ČR – Teplice)

3. BNP Team Vranov (Slovensko)

4. Prague Raptors Football Club (Spojené národy)

5.-8. Antipup (Praha)

Atletic Nuneaton (Anglie)

NŠK 1922 Bratislava (Slovensko)

Restaurace u Pecků (Praha)

9.-16. Rameko „A“ (Slovensko)

Black&White (Slovensko)

Sengam Sport Poland (Polsko)

Bosonohy (Praha)

Rameko U20 (Slovensko)

Bombarďáci (Praha)

FC Atletico Chomutov (Chomutov)

FC NSN (Šumperk)

17.-20. FK Dogy (Tábor)

FC Jaguars Brno (Brno)

Continental FC (Brandýs nad Labem)

Techtle Boys (Praha)

21.-24. Penny Market (Radonice)

Panters FC (Bechyně)

Neposlouchám Saruman (Tlučná)

FC P.O.V. Praha (Vietnam)

25.-26. FC Hurikán (Praha)

Legendz (Milovice)

27. FC Falešníci (České Budějovice)

DNF Ekipa Prusa (Polsko)

Videosestřih naleznete ZDE

 

FOTOGALERIE:

 

Autor: Řezníček Lukáš
a Lukáš Ondroušek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář