Cestování Doprava Pomáháme Složky IZS Středočeský Z domova Zajímavosti

Nehoda dvou kamionů zablokovala u Jesenice Pražský okruh

V úterý 10. července deset minut po 18. hodině přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o vážné nehodě na Pražském okruhu na kilometru 0,5 ve směru od brněnské k plzeňské dálnici.

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic HZS Říčany a HZS Jílové. Zároveň v rámci mezikrajské výpomoci vyjela i jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Chodov. Po komplikovaném příjezdu kvůli zcela ucpané komunikaci bylo zjištěno, že těsně za dálniční křižovatkou u Jesenice se střetla dvě nákladní vozidla, která zcela zablokovala průjezd ve směru k letišti.

Oba řidiči vyvázli bez zranění, a tak se hasiči věnovali zamezení dalšímu úniku pohonných hmot, zasypání rozlité nafty a zajištění protipožárního opatření na všech vozidlech. Na místo byl přivolán i zástupce životního prostředí příslušné Na odstranění následků nehody byla nakonec povolána specializovaná firma, stejně tak na naložení a odtah havarovaných vozidel. Provoz v inkriminovaném úseku byl obnoven až kolem půlnoci. Příčinami vzniku dopravní nehody se zabývá policie. Po dobu zásahu zálohovaly říčanskou stanici pro případný další výjezd jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Říčany a Mnichovice.obce s rozšířenou působností k odbornému posouzení situace.

AUTOR: por. ing. LADISLAV HOLOMČÍK

ZDROJ: HZS STŘEDOČESKÉHO KRAJE

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář