Kultura Školní okénko Sport Turistika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Základní škola Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Táborníci v kempu Jordan v Oparenském údolí se rozhodně nenudí

OPARNO – Na devadesát dětí z Ústeckého a Libereckého kraje v těchto dnech tráví letní prázdniny v areálu kempu Jordan v Oparenském údolí na Litoměřicku, kde se nachází dětský tábor. Ten již devatenáct let zřizuje Okresní výbor KSČM v Lounech. 

Hlavní vedoucí tábora Jindřich Dlouhý pozval redakci JV PRESS na krátkou prohlídku areálu tábora. Štábu se ujal dětský doprovod. Nejmenší táborníci se tak sami stali kameramany i reportéry. A úkolu se zhostili opravdu na výbornou! Ostatně o tom je již naše následující reportáž….

Videoexkurze po dětském letním táboře v kempu Jordan v Oparně…

Videoreportáž připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Děti nám prozradily, že je v minulých dnech navštívili služební kynologové s ukázkou výcviku záchranářských i policejních psů, hasiči s pěnou nebo policisté… Táborníci v Oparenském údolí čeká například také branný závod, výlet do ZOO ale i večerní diskotéky a nechybějí také každodenní dovednostní a vědomostní soutěže. Děti mají v areálu kempu dokonce i dva bazény.

„Každoročně s námi na tábor jezdí téměř stejná parta „dobrovolníků“, která pro děti připravuje pestré kulturní, společenské i sportovní činnosti a výlety. Náš tábor je pro rodiče dětí finančně dostupný i vzhledem k tomu, že máme spoustu sponzorů a všichni pracovníci tábora jezdí bez nároku na odměnu,“  dodává s úsměvem hlavní vedoucí tábora v Oparně Jindřich Dlouhý s tím, že děti čeká ještě další táborák ale i výlety po okolí nejen malebného Oparenského údolí na Litoměřicku.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář