Karlovarský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Řidič na Karlovarsku nerespektoval pokyny k zastavení vozidla a srazil údržbáře silnic

KARLOVARSKÝ KRAJ – Na silnici II/222 ve směru z Karlových Varů na Kyselku došlo k vážné nehodě. V uvedeném úseku byla prováděna údržba pozemní komunikace, která byla řádně označena dopravním značením, a provoz v uvedeném úseku byl řízen pokyny zaměstnanců provádějících údržbu silnice.

Pokynu však nedbal pětasedmdesátiletý řidič vozidla značky Škoda, který místo aby zastavil, jak mu bylo signalizováno, pokračoval v jízdě, přičemž se vyhýbal protijedoucímu vozidlu, vjel do levého jízdního pruhu a přední částí vozidla srazil zaměstnance provádějícího opravu povrchu komunikace.

Ten pak musel být vzhledem ke svým zraněním převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Alkohol byl u všech účastníků vyloučen dechovými zkouškami.

Dopravní nehoda je i nadále v šetření dopravních policistů.

PREVENCE:
Vzhledem k velmi teplému počasí s vysokými teplotami, které náš kraj v posledních dnech sužují, může v rámci řízení motorového vozidla k častější nepozornosti ze strany řidičů. Horka se mohou podepsat i na psychice lidí, u kterých se tak projevuje únava a nesoustředěnost. Prevencí před nepozorností řidičů spojenou s letními vysokými teplotami může být zejména dostatečný příjem tekutin a nastavení klimatizace na vámi příjemnou teplotu.

Autor: nprap. Bc. Michal Žáček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář