Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZE ZDRAVOTNICTVÍ: Běh o život pojedenácté pomohl chomutovské onkologii

CHOMUTOV – Jedenáctý ročník běhu napříč Českou republikou uspořádal Miroslav Kalina z Loun, aby pomohl Onkologickému oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., v rámci projektu Běh o život. Letos mu v jeho činnosti pomohli jeho tři přátelé ze spolku nazvaného „Zvedni zadek“. Za dobu konání akce získalo zdravotnické pracoviště chomutovské nemocnice více než milion korun.

Miroslav Kalina je bývalým onkologickým pacientem chomutovské onkologie, který ve svých třiceti letech, po těžké nemoci, začal znovu nabírat fyzičku a tvrdě na sobě pracovat. „Letos mi v aktivní účasti na akci zabránila zlomenina druhého krčního obratle. Vzali to za mě moji tři kamarádi, kteří trasu z Ostravy do Loun ujeli na koloběžkách v osmi etapách. V některých částech se k nim připojili další dobrovolníci. Celkem se tak letos akce zúčastnilo dvanáct sportovců, kterým se povedlo vybrat na novou podlahu chomutovské onkologie třicet tisíc korun,“ uvedl Miroslav Kalina.

Cílem Běhu o život je každoročně podpora a zkvalitnění léčebných podmínek a vybavení chomutovského onkologického oddělení. „Díky dlouholeté aktivitě a finanční podpoře pana Kaliny, jeho přátel a sponzorů se nám daří významným způsobem zlepšovat prostředí a zpříjemňovat pobyt pacientů na našem onkologickém oddělení,“ uvedla primářka Onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a Nemocnice Chomutov, o. z., MUDr. Martina Chodacká.

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář