Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Řidič v Chomutově nechal svého psa zavřeného v autě! Na svědky a strážníky pak poslal státní policisty

CHOMUTOV – Telefonické oznámení poslalo strážníky do areálu nemocnice, kde má být už více jak půl hodiny zavřený ve vozidle na slunci pes. Jeho vytí mělo být prý slyšet až do ordinace. Hlídka na místě zjistila, že vůz má otevřené dvoje dveře, na kterých byla stažená okénka, přesto bylo nutné vzít v potaz fakt, že uvnitř se teplota pohybovala okolo 43 °C.

Dveře otevřel dokořán některý ze svědků, jenž už nemohl poslouchat naříkání psa uvnitř. Po příjezdu strážníků se na místo dostavili i další svědci, kteří přinesli psovi vodu a posléze pro účely šetření prokázali i svou totožnost. Psa se podařilo vylákat na vzduch, ovšem v tom se na místo dostavil i majitel, který už z dálky křičel, že mu někdo otevřel vozidlo, na psa neměl vodítko a časový údaj, který uváděl jako svou nepřítomnost u vozidla, nemohl být pravdivý už s přihlédnutím k tomu, kolik času do této chvíle strávili strážníci na místě.

Muži bylo sděleno, že je podezřelým ze spáchání přestupku dle zákona na ochranu zvířat proti týrání, což se bude předávat Magistrátu města Chomutov. Muž chtěl nakonec na místo přivolat i PČR, jelikož se domníval, že mu někdo vozidlo otevřel násilím, ovšem k žádnému viditelnému poškození vozidla nedošlo.

Zdroj: Městská policie Chomutov 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “Řidič v Chomutově nechal svého psa zavřeného v autě! Na svědky a strážníky pak poslal státní policisty

Napsat komentář