Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Středočeský Ústecký Vysočina YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

POMÁHÁME: Konto Míša, a nejen pro mladou hasičku Míšu, která při nočních závodech utrpěla vážná zranění očí

OLOMOUCKO – Proč konto Míša? Míša je mladá krásná slečna, která se od dětství věnuje činnosti dobrovolných hasičů. Jednou z jejich činností je i požární sport, konkrétně požární útok. Do tréninků i závodů dávala veškerou svou energii i srdíčko. Bohužel na nedávné noční soutěži v Ludéřově se k Míši štěstěna otočila zády.

Jeden krok navíc ji poznamenal na životě. Proud vody, který každopádně patří do terče se ji plnou silou dostal do očí. Momentální stav je takový, že na levé oko vidí zhruba na 50 %. Pravé oko je po těžké náročné operaci a zhruba za 4 až 6 měsíců bude následovat operace další. Doba léčby je odhadnuta na minimálně 1 rok s momentálně nejistým výsledkem. Bohužel v obou očích byly poraněny cévnatky a jejich léčbu či operaci nelze uskutečnit nikde na světě.

„Pevně věříme, že tyto orgány si poradí samy a zpraví se. I takové případy se již staly. Nebo snad v budoucnu vědci a lékaři v oblasti oční chirurgie zakřičí heuréka už to mám a cévnatky budou běžně léčitelné. Jelikož nevíme, jaké pomůcky bude Míša v životě potřebovat, či zda bude možnost zrak operativně vrátit, zřídili jsme pro Míšu sbírku. Děkujeme všem, kteří prostřednictvím H.E.A.T centra v Šumperku do sbírky přispěli a přispívají. Obzvláště děkujeme Zuzaně Horníčkové, která v tomto sportovním centru tuto sbírku zorganizovala. Děkujeme všem, kteří na níže uvedené číslo účtu přispějí jakoukoliv částkou,“ s pozdravem soutěžní družstva mužů a žen SDH Dolní Studénky.

Číslo účtu: 1117771700/5500 variabilní symbol: 5656. Účet je transparentní

Video z osudné soutěže:

Proč konto nejen pro Míšu?

Po dohodě s MgA. Marií Křepelkovou, která je zřizovatelem sbírek život dětem mi bylo umožněno, že veškeré finanční prostředky, které Míša nevyužije, budou v budoucnu použity pro všechny dobrovolné hasiče v ČR, kterým se při požárním sportu stane těžký úraz s trvalými následky a budou k životu potřebovat nějaké pomůcky či operace v zahraničí. Proto konto nejen pro Míšu.

Veškeré dotazy Vám budou zodpovězeny na tel. čísle 605 142 454 nebo na emailové adrese ruzickova@dolnistudenky.cz

Přeji Vám všem ať se z tréninků a závodů vracíte v dobré pohodě a zdraví. Prosím dávejte na sebe pozor.

S pozdravem Jaromír Laštuvička st.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář