Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Policisté pátrají po útočníkovi, který v Lounech ohrožoval ženu zbraní! Padlo i několik výstřelů

LOUNSKO – Lounští kriminalisté se obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při řešení závažného trestného činu porušování domovní svobody, který byl spáchán se zbraní.

Ve čtvrtek 16. srpna kolem 8.00 hodiny vnikl muž dosud neznámé totožnosti na pozemek rodinného domu v ulici Lucemburků v Lounech, kde počal majitelku ohrožovat se zbraní. Žena byla statečná a začala se muži bránit. Dokonce na místě vyšly i výstřely. Tomu, že žena utrpěla pouze lehké zranění ze zápasu, dopomohla zřejmě i statečnost jejích dětí. Ty začaly matku bránit a jedno z nich zavolalo na tísňovou linku policie. Tato informace útočníka zřejmě zaskočila a z místa utekl.

Podle svědeckých výpovědí se podařilo sestavit útočníkův popis: muž ve věku kolem 50 let, vysoký 180 – 185 cm, robustní postavy, krátké tmavé prošedivělé vlasy, kratší prošedivělý plnovous, kulatý obličej světlé pleti. Mluvil česky bez přízvuku. I přesto, že bylo venku teplé počasí, byl oblečen do tmavé bundy a tmavých kalhot – tzv. kapsáčů. Při sobě měl mít tašku světlé barvy. Během napadení byl maskován kuklou tmavé barvy, přes kterou měl džínovou kšiltovku a zelenou helmu. 

Po útoku zanechal na místě činu helmu i kšiltovku. Podle informací utekl k prodejně Penny market v ulici Přemyslovců v Lounech, odkud ujel přistaveným tmavým vozidlem typu combi.

S informacemi, které by dopomohly dopadení muže, se veřejnost může obrátit na linku 158 nebo přímo na pracovníka služby kriminální policie a vyšetřování tel. 725 809 602. Popřípadě informace předat na nejbližší policejní služebně.


 Autor: nprap. Mgr. Irena Pilařová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář