Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: V Českém Těšíně byl při výbuchu plynu v rodinném domě vážně zraněn muž

ČESKÝ TĚŠÍN – Tři posádky zdravotnické záchranné služby a jednotky hasičů zasahovaly dnes v Českém Těšíně, odkud byl nahlášen výbuch v rodinném domě. Kromě dvou pozemních týmů byl na pomoc povolán i vrtulník letecké záchranné služby. Na místě zasahovali také kynologové a  speciální technika Záchranného útvaru, a to traktorbagr a sací bagr.

Záchranáři následně ošetřovali šedesátiletého muže, který se v domě nacházel. Pacient utrpěl život ohrožující poranění – těžké popáleniny hlavy, horních a dolních končetin, v celkovém rozsahu okolo čtyřiceti procent tělního povrchu. Zasahující lékaři museli postiženého uvést do umělého spánku (v době příjezdu týmů ZZS byl totiž plně při vědomí), zajistit intubací jeho dýchací cesty a převést jej na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři prvotně ošetřili popálené plochy a připravili muže k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS jej pak přepravil do ostravské Fakultní nemocnice, kde byl předán týmu popáleninového centra.

V souvislosti s událostí ošetřila ZZS také čtyřiadvacetiletou ženu. Ta neutrpěla fyzické poranění, ale jevila známky akutní stresové reakce. Pacientka byla následně ponechána na místě zásahu, její transport do nemocnice nebyl nutný.

Okolnosti výbuchu vyšetřují policisté.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUALIZUJEME: V Českém Těšíně byl při výbuchu plynu v rodinném domě vážně zraněn muž

  1. Pingback: โถส้วม

Napsat komentář