Krimi Olomoucký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Rozsáhlý polní požár na ploše tří hektarů – kukuřice, Šternberk Lhota

ŠTERNBERK – Postupnou pomoc šesti jednotek hasičů si v odpoledních hodinách pondělí 10.9.2018 vyžádal rozsáhlý požár pole s kukuřicí ve Šternberku, místní části Lhota (poblíž čističky odpadních vod).

Oznámení o hustém černém kouři uprostřed pole převzalo operační středisko HZS Olomouckého kraje krátce před půl pátou odpolední. K likvidaci vyrazily jednotky stanic Šternberk a Uničov za posílení dobrovolnými hasiči Bohuňovice a Babice, o několik minut později k pomoci vyrazily jednotky Dolany a Bělkovice-Lašťany.

Vlivem silného větru došlo k většímu rozšíření na plochu téměř 300×100 metrů. Hasičům komplikovalo situaci nemožnost dojezdu cisternových vozidel blíže k ohniskům a bylo nutné natáhnout desítky metrů hadicového vedení. Díky pomoci pracovníků čističky odpadních vod hasiči přes tento areál projeli k místu hoření a postupně lokalizovali několik rozšiřujících se ohnisek. Po zhruba hodině intenzivního hašení se jednotkám podařilo požár lokalizovat a o několik minut později celkově likvidovat.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření, není vyloučena nedbalost či úmysl neznámé osoby. Výše škody byla vyčíslena v částce 120 tis. Celá událost se obešla bez zranění.

autor: Zdeněk Hošák | tiskový mluvčí | HZS Olomouckého kraje

foto: HZS Olomouckého kraje

video: HZS Olomouckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “Rozsáhlý polní požár na ploše tří hektarů – kukuřice, Šternberk Lhota

Napsat komentář