Doprava Krimi Olomoucký Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Dopravní nehoda si na Olomoucku vyžádala zranění

OLOMOUCKO – Řidič měl pozitivní orientační dechovou zkoušku. Zraněním spolujezdkyně skončila dopravní nehoda osobního vozidla, která se stala v sobotu 22. 9. 2018 krátce před půl šesté ráno na silnici III/37322, ve směru od Kozova na Doly.

Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Škoda Felicia, které řídil 42letý řidič, mělo po projetí levotočivé zatáčky ze zatím přesně nezjištěných příčin vyjet vpravo, mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. Při nehodě došlo ke zranění 30leté spolujezdkyně, která byla převezena do nemocničního zařízení. U řidiče provedli policisté orientační dechovou zkoušku a naměřili mu přes 0,6‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření, spojené s odběrem biologického materiálu v nemocnici, nepožadoval.

Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Hmotná škoda je odhadována na 25 000 korun. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví, mimo jiné, trest odnětí svobody až na čtyři léta. Přesné příčiny nehody, její okolnosti a souvislosti, stejně jako to, co nehodě předcházelo, jsou v šetření.

Autor : por. Mgr. Irena Urbánková

ilustrační foto

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Dopravní nehoda si na Olomoucku vyžádala zranění

Napsat komentář