Doprava Královehradecký Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Řidič s odcizeným vozidlem narazil do policejního vozidla v Hradci Králové

HRADECKO – Tři policisté byli zraněni, řidič byl na útěku z místa zadržen. Dnes před půl třetí odpoledne jsme na lince tísňového volání obdrželi oznámení, že v okolí letiště v Hradci Králové se má pohybovat kradené vozidlo.

Na místo ihned vyrazily policejní hlídky. Při příjezdu k letišti řidič s vozidlem jel vysokou rychlostí proti policejním hlídkám. Jedno z policejních vozidel zastavilo uprostřed vozovky, řidič s vozidlem Volkswagen první vozidlo protisměrem objel a za ním čelně narazil do právě přijíždějícího vozidla druhé hlídky.

Sedmadvacetiletý řidič se po nehodě dal na útěk, kdy po pár metrech byl zadržen. Dle prvotních informací dva z policistů při nehodě utrpěli lehká zranění , třetí policista utrpěl zranění vážná.

Zadržený muž byl následkem nehody zraněn lehce. U řidiče bylo orientačními testy vyloučeno požití alkoholu i návykových látek. Na místě bylo potvrzeno, že vozidlo bylo skutečně o tomto víkendu odcizeno v Hradci Králové.

Škoda na obou zničených vozidlech je dle prvotních odhadů ve výši 350 tisíc korun. Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně vrtulníku Letecké záchranné služby Královéhradeckého kraje.

Danou událost prověřujeme pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, kdy na tento trestný čin pamatuje trestní zákoník až šestiletým pobytem za mřížemi. Případ je předmětem dalšího šetření, a právní kvalifikace nemusí být konečná.

Autor : mjr. Bc. Jan Čížkovský

 

 

 

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář