Krimi Pardubický Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Čas „dušiček“ se blíží

PARDUBICKÝ KRAJ – Na hřbitovy přijdou nejen ti, kteří chtějí uctít památku zesnulých. Buďte opatrní na své věci.

S blížícím se svátkem Památky zesnulých je v okolí hřbitovů živěji, než obvykle. Během tohoto a zejména následujícího víkendu se počty návštěvníků mnohonásobně zvýší a pro nenechavé ruce zlodějů začínají žně.

Stále platí okřídlené heslo „Vaše auto není trezor“. I věc zdánlivě bezcenná může přilákat člověka, který se pokusí násilně vniknout do vozidla a odcizit ji. Mnohdy vznikne větší škoda na poničeném automobilu, než je hodnota toho, co zmizelo. Před odchodem od zaparkovaného vozu proto zkontrolujte, jestli máte všechny tašky, peníze, cennosti, mobily a další věci uložené v zavazadlovém prostoru nebo ve schránkách tak, aby při pohledu dovnitř nebyly vidět. Nezapomeňte také zkontrolovat, jestli jsou zavřená okna a zamčené dveře. Nespoléhejte na ovladač centrálního zamykání, vyzkoušejte kliku, ať máte jistotu, že jste pro zajištění vozidla udělali vše potřebné.

Ani během pobytu na hřbitově nepřestávejte být ostražití. Zapněte si kabelku či tašku, peněženku uložte dovnitř na dno. Muži, nenoste peněženky v zadní kapse kalhot, ale například ve vnitřní kapse bundy opatřenou zipem. Nikdy se nevzdalujte od svých osobních věcí. Věřte, že zlodějům stačí chvilka vaší nepozornosti a doklady, peníze, případně klíče od bytu i vozidla jsou pryč.

Také policie se na „dušičky“ připravuje a  v rámci výkonu služby bude provádět zvýšený dohled na hřbitovech i v okolí.

Autor : kpt. Mgr. Hana Kaizarová

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář