Karlovarský Krimi Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: V chatové oblasti u Velkého Rybníku hořely dvě chatky a dřevník

KARLOVARSKÝ KRAJ – Požár zcela zničil několik objektů v chatové oblasti u Velkého Rybníku u Hroznětína. Požárem byly zasažené dvě chaty, dřevníky u chat oheň kompletně zničil, stejně tak dětské herní prvky.O události jsme již aktuálně také informovali…

Požár svědci oznámili na tísňovou linku v úterý před půl sedmou večer. Operační středisko na místo ihned vyslalo tři jednotky hasičů. Po příjezdu na místo si velitel zásahu vyžádal další posilové cisterny. Na likvidaci plamenů nasadili hasiči několik vodních proudů, zaměřili se na zastavení šíření požáru na další objekty v chatové osadě.

Během hašení byla slyšet detonace jedné tlakové lahve, další dvě hasiči vynesli z plamenů ven a ochlazovali je. Požár dostali hasiči pod kontrolu za hodinu a půl. Nikdo nebyl zraněný, příčina a výše škody je v šetření.

Během noci bylo nutné místo požáru hlídat, vlivem silného větru došlo ke znovu rozhoření jednoho skrytého ohniska, hasiči se tak po půlnoci ještě jednou do chatové oblasti vrátili a dohasili doutnající místo. Pro dohašení bylo potřeba rozebrat část podlahy jednoho objektu.

Příčinu požáru zjišťuje vyšetřovatel požárů.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 30 T815-7, CAS 24 Scania)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man, CAS 20 MB Zetros)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Hroznětín (DA MB Sprinter)

Autor: Martin Kasal HZS Karlovarského kraje

Foto: HZS Karlovarského kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář