Královehradecký Krimi Složky IZS Technika Z domova Zprávy podle krajů

V Mžanech hořela hala drůbežárny

MŽANY – Osmi jednotkám hasičů byl vyhlášen požární poplach v úterý odpoledne. Na krajské operační a informační středisko byl nahlášen požár haly drůbežárny v obci Mžany s tím, že se z oken valí dým.

Při příjezdu hasičů na místo události byla požárem zachvácena část objektu, který má celkové rozměry 60×10 m. Jednotky požární ochrany se soustředily především na to, aby zabránily dalšímu šíření požáru a uchránily tak druhou polovinu haly. K hašení byla využita také výšková technika, a sice automobilová plošina Bronto. V době vzniku události se žádná zvířata v drůbežárně nenacházela, ale požár zde poničil vnitřní vybavení a částečně i střešní konstrukci haly. Hasiči museli při likvidaci ohnisek požáru rozebrat část podhledů a vyvézt podestýlku na volné prostranství mimo objekt. Likvidace požáru byla ohlášena před 20. hodinou. Na místě události zůstaly jednotky SDH Sovětice a Mžany, které budou hlídat požářiště až do zítřejšího dne.

Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda bude podle prvních odhadů dosahovat částky jednoho milionu korun.

Při likvidaci požáru zasahovali profesionální hasiči z Hořic a centrální stanice Hradec Králové a dále jednotky SDH Nechanice, Mžany, Sovětice, Chlum(Všestary), Hořiněves a podniková jednotka z ČEPRO Cerekvice nad Bystřicí a.s. Dobrovolní hasiči z Hořic drželi zálohu na stanici.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, v hale se nenacházela ani žádná zvířata. Škoda bude podle prvních odhadů dosahovat částky jednoho milionu korun.

autor: Martina Götzová, tisková mluvčí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

 

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

One Reply to “V Mžanech hořela hala drůbežárny

  1. Pingback: rich89bet

Napsat komentář