Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Dobrovolní hasiči z Košťan na Teplicku si založili zbrusu nový sbor pod názvem SDH Košťany a Střelná

KOŠŤANY – Dobrovolní hasiči z Košťan na Teplicku si založili zbrusu nový sbor. Od 16. dubna 2019 tak oficiálně vznikl v Košťanech nový sbor dobrovolných hasičů s názvem SDH Košťany a Střelná, který vede starosta sboru Jaromír Klášterka. Tento sbor aktivně a úzce spolupracuje s výjezdovou jednotkou JSDH Košťany (12 ze 13ti členů jednotky jsou zároveň členy sboru.) Nový sbor má 33 zakládajících členů a několik dalších zájemců. V nejbližších dnech jeho řady rozšíří i děti a mládež…

Informoval o tom velitel jednotky dobrovolných hasičů Košťany a jeden ze zakládajících členů SDH Košťany a Střelná Jan Šaršoun s tím, že cílem nového sboru je aktivně pracovat s mládeží, spolupracovat s městem a dalšími organizacemi ve městě i mimo něj, pořádání různých kulturních akcí pro širokou veřejnost, zajišťování požárních a zdravotnických dozorů a další.

„Byl jsem osloven jak rodiči, tak i dětmi jak to bude s mládeží ve sboru, proto počítám se zahajovací schůzkou mladých hasičů na pátek 3. května v naší košťanské hasičárně od 17.00 hodin.

V nejbližších dnech dobrovolní hasiči z Košťan chystají i obměnu stávajícího vozového parku a ve své garáži přivítají zbrusu novou automobilovou cisternu. A plánů do budoucna mají dobrovolní hasiči v Košťanech více než dost. Chystají také nový znak.

Více informací o Jednotce sboru dobrovolných hasičů města Košťany naleznete také na Facebookové stránce jednotky sboru ZDE.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Dobrovolní hasiči z Košťan na Teplicku si založili zbrusu nový sbor pod názvem SDH Košťany a Střelná

Napsat komentář