Krimi Pomáháme Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Recidivista z Teplicka zase kradl

TEPLICE – Ani několik v minulosti uložených trestů neodradilo od krádeží 34letého recidivistu, který se dal opět na cestu zločinu.

 Muž, který už byl v minulosti 11 krát souzen v České republice a dvakrát v zahraničí je podezřelý, že koncem února vnikl otevřenými vstupními dveřmi do společných prostor panelového domu v Duchcově, kde vypáčil dveře kolárny, ze které ukradl horské kolo v hodnotě tři tisíce korun.

Začátkem března procházel kolem auta zaparkovaného v Duchcově a zaujala ho dámská kabelka odložená na sedadle spolujezdce. Rozbil boční okno dveří a tašku s mobilem, penězi, platebními kartami a doklady odcizil. Uviděl ho svědek, který kolem projížděl svým autem a začal ho pronásledovat, lapku dostihl u rybníka Barbora. Když recidivista viděl, že se mu nepodaří uniknout, kabelku zahodil a vytáhl teleskopický obušek, se kterým zamířil ke svědkovi, který v obavě o své zdraví raději z místa odjel.

     O týden později ukradl z technické místnosti panelového domu v Chomutově horské celoodpružené kolo v hodnotě 150 tisíc korun, dva dny nato se dopustil další krádeže v Žatci, kde z chodby panelového domu odcizil kolo za jedenáct tisíc. Recidivista byl obviněn z přečinu krádeže, vzhledem k výši způsobené škody a pestré trestní minulosti mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Autor : por. Bc. Daniel Vítek

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář