Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Injekční stříkačkou pobodala dopravní policistku v Chomutově zfetovaná útočnice! Ohrožovala i prodavačky prodejny

CHOMUTOVSKO – Dvacetiletá žena z Chomutova „navštívila“ dvě prodejny v obchodní zóně na Chomutovsku. V první prodejně měla poškodit visačku na zboží. V dalším obchodě se jí zřejmě nelíbila zvýšená pozornost prodavaček vůči její osobě, tak jim údajně velmi vulgárně nadávala. Přitom měla z bundy vytáhnout injekční stříkačku, kterou proti prodavačkám měla namířit.

Venku poté měla napadnout dopravní policistku, která shodou okolností na místě řešila dopravní přestupek. Když policistka na upozornění prodavaček o možné krádeži ženy v obchodě tuto vyzvala k ukázání rukou, měla začít couvat. Žena zákona tedy uchopila podezřelou za rameno a ruku. Na toto jednání měla dotyčná reagovat tak, že policistku opakovaně měla bodnout injekční stříkačkou do předloktí.

Po útoku byla zadržena a umístěna v policejní cele. Provedený orientační test na drogy potvrdil přítomnost těchto látek v jejím těle.  Po prověření věci byla žena obviněna z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví.  Podle zjištění se výtržností v jiné prodejně měla dopustit i zhruba před měsícem.

Vyšetřovatel tak podal podnět k návrhu na vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval a soud pak rozhodl o umístění mladé ženy do vazby.  Protože k útoku na policistku měla použít injekční stříkačku, hrozí jí v případě prokázání viny až šestiletý trest odnětí svobody.

Autor: por. Mgr. Miroslava Glogovská

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář