Auto-Moto Doprava Finance HZS Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS OBRAZEM: Litvínovští dobrovolní hasiči mají zbrusu novou automobilovou cisternovou stříkačku! Požehnal jí slavnostně litvínovský farář

LITVÍNOV – Město Litvínov spolu s rafinérskou a petrochemickou skupinou Unipetrol podepsalo v loňském roce darovací smlouvu v hodnotě 2 850 000 korun. Unipetrol uvedenou částkou přispěl na nákup nové cisternové automobilové stříkačky CAS pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů města Litvínova. Dobrovolní hasiči tak získali požární vozidlo za cca 7 miliónů korun, přičemž zbývající částku doplatilo město z fondu rozvoje a rezerv.

„Děkujeme Unipetrolu za finanční podporu, která nám pomohla zakoupit tolik potřebné hasičské auto a vylepšit tím vybavenost hasičské zbrojnice. Věříme, že spolupráce na úseku bezpečnosti a krizového řízení bude s Unipetrolem pokračovat i nadále,“ říká k podpoře ze strany Unipetrolu Kamila Bláhová, starostka města Litvínov.

„V říjnu loňského roku jsme společně podepsali darovací smlouvu, která přispěla k nákupu nového vozu, a jsem rád, že se podařilo auto tak rychle vyrobit a předat,“ doplňuje Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný mimo jiné za řízení ochrany zdraví a procesní bezpečnosti a HZS.

Nová cisternová automobilová stříkačka, které hasiči dali jméno Kamča, je vybavená požárním čerpadlem se jmenovitým výkonem 2 000 l min-1. S ohledem na možný výskyt povodní v hasebním obvodu je CAS postavena na automobilovém podvozku s brodivostí nejméně 750 mm při pomalé jízdě klidnou vodou. Technická životnost CAS je nejméně 16 let, a to při běžném provozu u jednotky požární ochrany s ročním kilometrovým průběhem do 10 000 km. Po celou tuto dobu je CAS plně funkční. Cisternu požehnal litvínovský farář, aby měla co nejméně práce.

Auto dobrovolným hasičům slavnostně předali dnes, tedy 24. června před zbrojnicí starostka města Litvínova Kamila Bláhová a generální ředitel Unipetrolu Krzysztof Zdziarski  s Tomášem Herinkem, členem představenstva Unipetrolu. 

FOTOGALERIE… 

Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Litvínova vznikla v roce 1999 a navazuje na dlouhou tradici litvínovských hasičů, jejichž mateřská organizace Český sbor dobrovolných hasičů vznikla v roce 1924. Její aktuální početní stav je 14 členů. Jednotka zasahuje ve správním území města Litvínova (obec s rozšířenou působností) a na pokyn Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru zasahuje podle Plánu pokrytí Ústeckého kraje. Úzce spolupracuje se všemi složkami IZS umístěnými na správním území Litvínova. Jejími partnery jsou Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje a také vnitrofiremní hasičský záchranný sbor společnosti Unipetrol, který se stará o bezpečnost v areálu chemického závodu v Záluží u Litvínova a aktivně se podílí na řešení nebezpečných situací i mimo areál.

Zdroj: Město Litvínov
(foto: gi)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář