Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Na Novojičínsku zemřel motorkář po střetu s osobním automobilem

NOVOJIČÍNSKO – K vážné dopravní nehodě museli vyjíždět a vzlétat záchranáři ZZS MSK. Před polednem přijali operátoři záchranné služby prvotní informaci o střetu motocyklu s osobním automobilem na silnici mezi Fulnekem a obcí Pohořílky na Novojičínsku. K zásahu byly vyslány dva týmy rychlé zdravotnické pomoci z okolních základen a vrtulník LZS z Ostravy.

Muž, jehož totožnost záchranáři neznají a který cestoval na motocyklu, utrpěl mnohočetná zranění a došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. První pomoc mu začal poskytovat svědek události a záchranáři následně zahájili rozšířenou resuscitaci. Za pomocí léků a přístrojové techniky se pokoušeli obnovit srdeční činnost postiženého. Přes veškerou snahu bylo jejich úsilí marné a muž na místě podlehl svým rozsáhlým zraněním.

Ošetřen byl třináctiletý chlapec, u něhož zasahující lékař zjistil těžké poranění dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do ostravské Fakultní nemocnice.

Osmapadesátiletý muž utrpěl lehké poranění hrudníku a dolní končetiny a po ošetření byl pozemní posádkou přepraven na chirurgickou ambulanci nemocnice v Novém Jičíně.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář