HZS Krimi Liberecký Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Hasiči bojovali s mohutným požárem pily v obci Desná na Liberecku

LIBERECKO – Dnes ráno byl na tísňovou linku 112 ohlášen požár objektu pily v obci Desná na Jablonecku. 

Operační důstojník tak okamžitě (v 5:54 hodin) vyhlásil požární poplach čtyřem jednotkám hasičů. V 06:00 hodin přijela jako první na místo události jednotka HZS LK ze stanice Tanvald. V té době byla dřevěná budova o rozměrech cca 11 x 10 metrů celá v  plamenech. „Ihned jsme natáhli dva vodní proudy, aby jsme zabránili rozšíření požáru na další objekt a okolí“ sdělil velitel zásahu nprap. Josef Fiala. Velitel zásahu si dále na místo vyžádal další 2 posilové jednotky. „Pomocí termokamery jsme vyhledávali skrytá ohniska požáru a bylo nutné i rozebírání konstrukcí objektu“  sdělil střídající velitel zásahu nprap. Karel Bukvic. Požár byl zcela uhašen krátce před 7. hodinou a poslední jednotka odjela z místa zásahu v 07:49 hodin.

Požár napáchal škodu za 250.000 Kč a hasičům se včasným zásahem podařilo chránit přilehlé prostory s uskladněným dřevem v hodnotě 100.000 Kč. Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření HZS LK a PČR.

Zasahující jednotky: HZS LK – stanice Tanvald, Jablonec nad Nisou, HZS SŽDC Liberec  a SDH obcí Desná, Tanvald – Tanvald Šumburk, Velké Hamry – Velké Hamry I.

Autor: por. Bc. Daniel Mlčoch, DiS.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář