Jihomoravský Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Na Hodonínsku zaútočil rozzuřený dobrman na pošťáka i na zasahujícího policistu

HODONÍNSKO – Na hodonínské policisty se v úterý dopoledne obrátil poštovní doručovatel s tím, že byl v Hodoníně v ulici Purkyňova při doručování zásilek napaden a pokousán volně pobíhajícím psem.

V poměrně krátkém období jde už o několikátý případ, kdy došlo k napadení volně pobíhajícím psem. V tomto případě měl dobrman vyběhnout z pozemku rodinného domu, u kterého z důvodu rekonstrukce chybí část plotu. Pozemek tedy není řádně zabezpečený a pes měl možnost se volně pohybovat i mimo pozemek. Když poštovní doručovatel procházel kolem pozemku, pes vyběhl, skočil na doručovatele a pokousal ho v oblasti žeber. Způsobil mu zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Při následném prošetřování události přijeli policisté na zmiňované místo, aby k věci vyslechli majitele psa a ověřili si získané informace. Skutečně se tak přesvědčili, že pozemek není řádně oplocen a najednou na ně zcela nečekaně vyběhl výše zmiňovaný dobrman a napadl jednoho policistu. Skočil na něj a kousl ho do těla. Ke zranění nedošlo jen proto, že policista měl na sobě taktickou vestu, která kousnutí zmírnila.

Policisté obě události zdokumentovali a postoupí k dalšímu řešení přestupkové komisi. Majitel psa je podezřelý z přestupkového jednání a ve správním řízení mu za špatně zajištěného psa a porušení obecně závazné vyhlášky hrozí pokuta až do výše 100 tisíc korun. Upozorňujeme, že za obdobné situace, kdy je domácí zvíře špatně zajištěno, nebo volně pobíhá po veřejných prostranstvích, plně zodpovídá majitel zvířete se všemi možnými důsledky.

Autor: por. Bc. Petr Zámečník

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář