Auto-Moto Doprava Krimi Praha Složky IZS YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: Policisté chtěli zkontrolovat motorkáře. Ten jim začal ujíždět po chodnících, parky a protisměry

PRAHA – Policisté z pohotovostní motorizované jednotky chtěli chvilku před půlnocí zkontrolovat na sídlišti Velká Skála v Praze 8 řidiče motocyklu. Ten zprvu zastavil, počkal, až policisté začnou vystupovat z auta, ale pak vzal za plyn a začal ujíždět.

Bezohledně ujížděl přes chodníky, parky, sídliště i v protisměrech, kdy jel rychlostí přes 140 km/h a ohrožoval všechny kolem sebe. Několikakilometrové pronásledování skončilo v parku v Čimicích, kde muž motorku položil na zem a policistům se vzdal. V tu chvíli se už do okolí stáhlo několik dalších policejních hlídek a bylo jen otázkou času, kdy motorku zastaví.

Policisté následně zjistili, že třicetiletý řidič ujížděl kvůli tomu, že, byl pod vlivem pervitinu a navíc nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Muž skončil na policejním oddělení a nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až jeden rok odnětí svobody. V tuto chvíli není vyloučeno ani rozšíření trestního stíhání o trestný čin obecné ohrožení, kdy hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

Autor: por. Bc. Jan Daněk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář