HZS Krimi Nezaradené Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Česko zasáhly silné bouřky! Hasiči v Ústeckém kraji od ranních hodin evidují dvě desítky výjezdů

ÚSTECKÝ KRAJ – Česko zasáhly silné bouřky! Plné ruce práce měli také hasiči v Ústeckém kraji. Dnes v ranních a dopoledních hodinách řešili hasiči v Ústeckém kraji 20 událostí typu technická pomoc, kdy ve většině případů v souvislosti s deštěm hasiči čerpali vodu nebo odstraňovali popadané stromy.

Nejvíce událostí bylo zaznamenáno na Litoměřicku a Ústecku.

FOTOGALERIE…

Výběr některých událostí:
Jednotka ze stanice Štětí vyjížděla kolem 5:26 ke dvou událostem, kde bylo potřeba odčerpat vodu a vyčistit uliční vpusti. Jednalo se o zatopené parkoviště u základní školy ve Štětí a zatopený podjezd v obci Hněvice.

Jednotka ze stanice Lovosice a jednotka SŽ Ústí nad Labem v 7:30 byly povolány k zatopenému podchodu na vlakovém nádraží v Lovosicích.

Dobrovolná jednotka Chotiměř v 8:00 vyjela v k ucpané kanalizaci v Prackovicích nad Labem. Kanalizace byla ucpaná kameny a dřevem.

V 8:09 vyjížděla jednotka ze stanice Lovosice a dobrovolná jednotka Budyně nad Ohří k sesuvu půdy na silnici před Poplzy směrem od Brníkova.

V 9:00 vyjížděla jednotka ze stanice Litoměřice do ulice Nádražní v Litoměřicích, kde došlo k zatopení obou jízdních pruhů silnice a docházelo k zatopení sklepa budovy nádraží.

Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz