Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Na Kolínsku skončilo osobní auto na boku. Zaklíněnému řidiči pomohl náhodný svědek karambolu

KOLÍNSKO – U Lipan na Kolínsku došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo na boku. Na místo byla operačním střediskem vyslána posádka rychlé lékařské pomoci z Českého Brodu a vrtulník pražské letecké záchranné služby.

To, že byl řidič připoutaný, mu s největší pravděpodobností zachránilo život. Když posádka přijela na místo, muž stál ve vozidle a byl podpírán svědkem nehody. Hasiči zabezpečili vozidlo proti pohybu a záchranáři zajistili pacientovi žilní vstup, zafixovali krčním límcem a podali mu nezbytné léky proti bolesti.

Ve spolupráci s hasiči byl pacient ve vertikální poloze na nosítkách šetrně vyproštěn z vozu. Záchranáři ho vyšetřili a zafixovali do vakuové matrace. I přes hrozivě vypadající vrak vozidla muž utrpěl „jen“ zlomeninu dolní končetiny a pohmoždění břicha.

Poté byl předán kolegům z letecké záchranné služby a ti pacienta transportovali do vinohradské nemocnice.

„Děkujeme hasičům za skvělou spolupráci. Rádi bychom také poděkovali a vyzdvihli přístup svědka Viktora, který ani chvíli nezaváhal a stal se tak v našich očích hrdina.“

Okolnosti karambolu vyšetřují dopravní policisté.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Na Kolínsku skončilo osobní auto na boku. Zaklíněnému řidiči pomohl náhodný svědek karambolu

Napsat komentář