EXTRALIGA Finance HOKEJ Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Změny v brankovišti. HC Vervu Litvínov posílil reprezentant Godla

LITVÍNOV – Vedení klubu se dohodlo se slovenským reprezentačním brankářem Denisem Godlou. Pětadvacetiletý nadějný brankář se po sezóně na Kladně přesouvá na sever Čech, kde podepsal roční smlouvu s roční opcí.

Slovenský brankář odstartoval svou kariéru na Slovensku. Byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a zachytal si i na MS do osmnácti a dvaceti let. Právě mistrovství světa do dvaceti let v roce 2015 bylo odrazovým můstkem k jeho posunu v kariéře. S podceňovaným týmem Slovenska dokráčel v Kanadě až pro bronzovou medaili. Na tomto malém zázraku měl lví podíl právě Godla, který svými skvělými výkony držel svůj tým nad vodou.

Čtyři roky působil ve Finsku, ale před angažmá v zemi tisíci jezer si ještě připsal starty v ruské KHL za Slovan Bratislava a působil i ve slovenských soutěžích. V sezóně 2017/2018 se probojoval na seniorské mistrovství světa, kde odchytal dva duely. Po čtyřech letech z Finska zamířil do české extraligy, kde se stal velkou posilou kladenských Rytířů. V minulé sezóně v dresu Kladna předváděl výborné výkony a Litvínov si ho vyhlédl jako posilu do brankoviště pro novou sezónu. Rodák z Kežmaroku tak v Litvínově vystřídá krajana Jaroslava Januse. „Denise jsem sledoval delší dobu. Je to perspektivní brankář, který na sobě pracuje. Má zkušenosti s mezinárodním hokejem. Ve Finsku i v extralize podával dobré výkony. Jsem rád, že se povedlo vedení klubu se s ním dohodnout,“ říká trenér brankářů Zdeněk Orct.

Autor: Ondřej Vlk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář