Kultura Nezaradené Politika Pomáháme Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Další supermarket v Dubí nebude, firma po petici stáhla žádost o koupi pozemků

DUBÍ- Tisícovka lidí kteří podepsali petici proti plánovanému prodeji pozemků na stavbu dalšího supermarketu mohou začít slavit, firma totiž stáhla na poslední chvíli zájem o koupi parcely o rozloze 4400 metrů čtverečních kde chtěla postavit supermarket Billa.

Občany města nikdo pořádně neinformoval a záměr zastupitelstva se lidé dozvěděli až po tom co se plánovaný prodej pozemků objevil v materiálech pro jednání zastupitelstva. A lidé se proti tomu začali brojit a sepsali petici která měla nakonec úspěch a ta měla během pár dní přes tisíc podpisů.

Zastupitelé ve středu na schůzce přijali usnesené že jsou parcely nepřevoditelné a budou na nich pouze projekty města Dubí.

Firma vzala svou žádost zpět. Při osobním jednání mi bylo sděleno, že necítí potřebu se dohadovat se skupinou odpůrců“  sdělil starosta Dubí Petr Pípal

„Jsme rádi že firma od záměru odstoupila a pozemky zůstanou městu.“sdělil člen petičního výboru René Šťastný.

Podle slov autorů petice by bylo fajn kdyby ve čtvrti vzniklo například dětské hřiště.„Chceme aby si děli měly kde hrát protože v tomto místě pro ně nic není,“dodal Šťastný.

Město ale prý na pozemních hřiště neplánuje. Dle slov starosty má už zastupitelstvo dlouhodobou koncepci a nevidí důvod proč by se pro malou lokalitu mělo dělat další dětské hřiště.

Autorům petice se nelíbí že plánované kapacitní hřiště je na druhé straně frekventované silnice, kterou by děti musely denně přebíhat.

Občany města nikdo pořádně neinformoval a záměr zastupitelstva se lidé dozvěděli až po tom co se plánovaný prodej pozemků objevil v materiálech pro jednání zastupitelstva.

Autor: Redakce

 

 

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUALIZUJEME: Další supermarket v Dubí nebude, firma po petici stáhla žádost o koupi pozemků

Napsat komentář