HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

DRAMA: Z areálu firmy v Nivnici na Uherskohradišťsku ráno uniklo větší množství čpavku! Hasiči evakuovali třicet lidí

UHERSKOHRADIŠŤSKO – V šest hodin ráno byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod, Uherské Hradiště a Zlín a místní dobrovolná jednotka do firmy v Nivnici na Uherskohradišťsku, kde došlo k úniku většího množství čpavku.

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v prostoru strojovny chlazení uniklo padesát kilogramů čpavku. Díky tomu se zapnul bezpečnostní systém a spustilo se odvětrávání budovy. Hasiči ihned pomohli s evakuací tří desítek lidí, kteří se v budově nacházeli. Nikdo neutrpěl zranění a nebylo nutné si vyžádat na místo zdravotnickou záchrannou službu.

FOTOGALERIE… 

Hasiči nasadili C proud hasební vody, čímž místo skrápěli. K odvětrání prostor použili přetlakovou ventilaci. Vodou naředěný čpavek následně skončil v havarijní jímce, ze které hasiči látku odčerpali do připravených nádob a ty umístili do tmavého a chladného prostoru. Likvidaci čpavkové vody si dále již zajistí provozovatel firmy. Nakonec hasiči provedli měření detektorem na výskyt čpavku s naměřenou hodnotou 0 ppm. Místo zásahu předali zástupci firmy a vrátili se zpět na své stanice.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “DRAMA: Z areálu firmy v Nivnici na Uherskohradišťsku ráno uniklo větší množství čpavku! Hasiči evakuovali třicet lidí

Napsat komentář