Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Školní okénko Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Tři vážně zranění po srážce motocyklu a čtyřkolky na polní cestě na Benešovsku! Na čtyřkolce jely dvě děti

BENEŠOVSKO – V pondělí 20. července v 19.40 hodin přijal operátor tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážném střetu terénního motocyklu a čtyřkolky na polní cestě v katastru obce Miličín v okrese Benešov. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Benešov s rychlým zásahovým automobilem a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Votice, která je předurčena na zásahy u dopravních nehod. Ta vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou a také s rychlým zásahovým automobilem.

FOTOGALERIE…

Dobrovolná jednotka byla na místě za deset minut od ohlášení události. Velitel zásahu upřesnil, že vlivem srážky došlo ke zranění tří osob, dvou nezletilých a jedné dospělé, přičemž všechna zranění jsou vážnějšího charakteru. Zdravotnická záchranná služba proto k události povolala dva vrtulníky – a to jak z Prahy, tak i z letecké základny Armády ČR v Bechyni.

Motorkáře s mnohačetnými poraněními museli posádky záchranné služby oživovat, po úspěšné resuscitaci byl přepraven do jedné z pražských nemocnic. Obě děti školního věku utrpěly středně těžká poranění a po nezbytném ošetření byly transportovány armádním vrtulníkem na traumacentrum do Thomayerovy nemocnice v pražské Krči.

Hasiči provedli zajištění místa nehody, asistovali při ošetřovaní zraněných osob a poté pomohli s jejich přenesením na paluby vrtulníků. Po odletu obou strojů místo nehody nasvítili, aby mohla kriminální policie celou událost zadokumentovat i pomocí dronu. Objasněním celé událost se zabývá Policie ČR. Zásah hasičů byl ukončen krátce před třiadvacátou hodinou.

Autor: nprap. Petr Svoboda

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář