Dobrovolnictví Karlovarský Koronavirus Pomáháme Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Nasazení humanitární jednotky OS ČČK Teplice v nemocnici v Karlových Varech

KARLOVY VARY – 3.-5. března bylo v nemocnici v Karlových Varech nasazeno 8 členů a dobrovolníků humanitární jednotky Českého červeného kříže Teplice v projektu Ústředního krizového týmu ČČK s názvem „MT72“ (mobilní týmy 72 hodin).

Zajistili jsme 4 osoby na denní směnu a 4 na noční směnu. Členové sloužili na covidovém oddělení, kde se starali o pacienty, kteří nevyžadují intenzivní péči.

Zajišťovali jsme například – manipulaci s pacientem na lůžku, polohování, dopomoc v pohybu (mimo postel), hygiena pacienta, výměna plen a ošetření pokožky pacienta, úprava lůžka, stravování (rozdávání, asistence), pitný režim, základní sledování celkového stavu pacienta, neinvazivní měření fyziologických funkcí a všeobecnou pomoc zdravotnickému personálu.

FOTOGALERIE…

Od počátku aktivního nasazení (16.2) jsme tak jako ČČK odsloužili přes 1630 hodin a nasadili přes 17 týmů z celé republiky.

Vzhledem k aktuální kritické situaci v dalších nemocnicích rozšiřujeme další mobilní i koordinační síly pro další nasazení.

Proto žádáme širokou veřejnost, aby nám pomohli a připojili se k nám. Zajistíme Vám kurz – „ZÁKLADY MODERNÍHO OŠETŘOVATELSTVÍ“. Pojďte pomáhat s námi!!!

Přidejte se k nám na www.mscckndp.cz

Autor: Jiří Herlitze
velitel HJ OS ČČK Teplice

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář