Cestování Doprava Finance Kultura Politika Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NENECHTE SI UJÍT: Oparenský expres zahajuje již zítra tradiční turistickou sezónu 2021 na víkendové lince T4

LITOMĚŘICKO – Společnost AŽD na základě smlouvy s Ústeckým krajem zahajuje v pátek 2. dubna 2021 provoz víkendové turistické linky T4, které cestující přezdívají Oparenský expres. Vlakové spojení Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Chotiměř, vedoucí turisticky atraktivním Oparenským údolím, čeká již druhá sezóna.

Vlaky budou ve dnech provozu, tedy o víkendech a státních svátcích, jezdit sedmkrát denně ve dvouhodinovém taktu. První bude vyjíždět z Litoměřic horního nádraží v 7:13 hodin a poslední z Chotiměře ve 20:08 hodin.

Společnost AŽD se u příležitosti zahájení sezóny 2021 rozhodla v pátek 2. dubna od 9:13 hodin vypravit v rámci pravidelných linek netradiční soupravu vedenou lokomotivou 742.119 s přezdívkou Modrý kocour. Také Velikonoční pondělí od 9:13 hodin dopravce ozvláštní speciální soupravou, kterou tentokrát povede lokomotiva Bardotka 749.039. Cestující se v tento den navíc mohou těšit na čokoládové překvapení.

„Jde už o druhou sezónu turistické linky T4. Ta loňská byla velmi úspěšná a jsme moc rádi, že zmírnění vládních opatření umožnilo spuštění této linky. Je totiž provozována pouze v okresu Litoměřice, což je v souladu s rozhodnutím vlády ČR. Lidé tak s námi budou moci konečně vyjet do přírody. Oparenské údolí je ideální nejenom na procházky nádhernou krajinou s řadou zajímavých turistických cílů, ale nachází se zde také atraktivní cyklostezky. Moc se na cestující těšíme,“ říká generální ředitel AŽD Zdeněk Chrdle.

Po železniční trati z Lovosic do Teplic v Čechách nejel vlak od sesuvu půdy v červnu 2013 až do loňského roku. Turistická sezóna 2020 však tento fakt změnila. Ústecký kraj na léto a podzim zapojil provozuschopnou část tratě do režimu sezónních turistických linek Dopravy Ústeckého kraje a pod označením linka T4 zde dopravu zajišťuje společnost AŽD. Místo sesuvu půdy za Chotiměří čeká na nákladnou opravu.

Autor: Jiří Dlabaja
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář