Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Městská policie Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Rybář na Písecku ohlásil oběšence na konstrukci železničním mostě u Jetětic! Lezecká skupina hasičů pak na místě objevila figurínu

Písek / Jetětice – Těžko pochopitelný „žert“ zaměstnal na Písecku na dvě desítky policistů a hasičů, zkomplikoval také dopravu na železnici.

V neděli 25. dubna večer přijal operační důstojník na lince 158 hovor od rozrušeného rybáře, který zahlédl na Železničním mostě u Jetětic oběšence. Osoba oblečená do tmavé bundy, světlých kalhot a obutá, visela přímo z konstrukce mostu.

Krátce po půl deváté večer na místo vyjížděli policisté i hasiči a dispečink Českých drah zpomalil vlaky, které měly místem dle jízdního řádů ještě večer projíždět. Místo je obtížně přístupné, k osobě se dostali až lezci. Nebezpečný výjezd složek integrovaného záchranného systému a všech zasahujících měl krátce po třiadvacáté hodině opravdu nepochopitelný výsledek. Kdosi si udělal nejapný žert, zaměstnal zasahující úplně zbytečně. Hasiči, kteří se k oběšenci dostali, zjistili, že se jedná o figurínu!

Deset minut před půlnocí policisté zákrok na místě ukončili a dále okolnosti zbytečného nasazení sil a prostředků složek IZS prošetřují. To se opravdu nepovedlo!

Autor: por. Mgr. Kamila Čuřínová Ingrišová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář