Doprava HZS Krimi Plzeňský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů Zvuková zpráva

Tři jednotky s jedenácti kusy mobilní techniky vyjely v průběhu noci a rána k požáru do plzeňské teplárny. Hořela hydroizolace střechy nad jedním ze zásobníků paliva

PLZEŇ – Tři jednotky s jedenácti kusy mobilní techniky vyjely v průběhu noci a rána k požáru do plzeňské teplárny. Hořela hydroizolace střechy nad jedním ze zásobníků paliva.

Požár hasiči dostali pod kontrolu za dvě a čtvrt hodiny po příjezdu prvního vozidla na místo. Po ukončení hasebních prací hasiči ještě provedli odstranění mouru z technologií.

Zásah pokračoval i v průběhu dopoledne a večera. Hasiči dohašovali ohniska žhnoucího prachu, který se postupem času usadil na ocelových nosníkách střechy.

Nakonec přišlo na řadu i hasicí zařízení COBRA, kterým prohašovali skrytá ohniska v sendvičových stěnách budovy. K ohrožení dodávek tepla nedošlo. Nebylo hlášeno ani žádné zranění. Velmi předběžně je škoda odhadnuta na 750tis. Kč. Příčina požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář