HZS Královehradecký Krimi Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Požár haly s odpadem v areálu sběrného dvora

KRÁLOVÉHRADECKO – Osm jednotek hasičů likvidovalo požár odpadu v hale v areálu sběrného dvora na Slezském Předměstí v Hradci Králové.

Hlášení o požáru přijalo krajské operační a informační středisko HZS Královéhradeckého kraje v neděli 4. 7. 2021 krátce před 7. hodinou ranní, vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu.

Průzkumem místa události jednotky zjistily, že hoří v hale o rozměrech asi 40×40 m, přičemž odpadem byla naplněna asi z jedné třetiny. Vnitřek objektu byl rozdělen na tři sekce – s komunálním odpadem, tříděným plastem a papírem. Při příjezdu jednotek hořely už všechny tři. Jednotky zahájily hasební zásah, využily několik proudů s vodou a pěnou. Odpad musel být postupně pomocí manipulátoru vyvážen mimo halu, jednotky jej prolévaly a hasily jednotlivá ohniska. Celý zásah probíhal za využití dýchací techniky, lahve se vzduchem byly na místo dováženy z centrální královéhradecké stanice. V průběhu zásahu museli hasiči doplňovat vodu do cisteren, za tímto účelem byla zřízena dvě čerpací stanoviště z hydrantové sítě, další voda byla dovážena kyvadlově z CPS Hradec Králové.

V 09:12 hod. ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru, v 11:52 hod. pak likvidaci. Požářiště bylo předáno majiteli s nařízenou dohlídkou.
Zejména v počátku stoupal od haly s odpadem velký černý kouř. Zplodiny hoření se naštěstí ale šířily směrem do skladištní oblasti mimo zabydlenou část. O situaci byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí, kteří místo monitorovali.
Příčinu vzniku požáru zjišťoval vyšetřovatel hasičů, pravděpodobně došlo k samovznícení odpadu. Škoda byla předběžně odhadnuta asi na 1,5 milionu korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolné jednotky města Hradce Králové JSDH Svinary, Plačice, Třebeš, Plácky, Malšova Lhota, JSDH Třebechovice pod Orebem.

Zdroj : HZS Královéhradeckého kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

One Reply to “Požár haly s odpadem v areálu sběrného dvora

Napsat komentář