Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: K vážné nehodě dvou aut u Kolína letěly dva vrtulníky! Tři lidé se zranili

KOLÍNSKO – Informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. 38 na jižním obchvatu Kolína přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje včera v 13.13 hodin. 

K události v prostoru mimoúrovňového křížení se silnicí třetí třídy vedoucí od obce Polepy byla vyslána kolínská profesionální jednotka se dvěma cisternovými automobilovými stříkačkami a velitelským vozidlem.

Po rychlém průzkumu bylo operačnímu středisku upřesněno, že jde o vážnou dopravní nehodu, při které se čelně střetla dvě osobní auta. Velitel zásahu zároveň ohlásil, že ve vozidlech cestovalo celkem sedm osob a tři z nich utrpěly těžká zranění, ostatní cestující byli zraněni středně těžce nebo lehce. Na místo bylo potřeba přivolat více posádek zdravotnické záchranné služby. Po dohodě s už přítomným lékařem byl povolán také vrtulník.

Hasiči zajistili místo nehody a na obou vozidlech udělali protipožární opatření. Současně pomáhali při poskytování první pomoci zraněným. Vzhledem k nutnosti rychlého transportu do nemocnice další vážně zraněné osoby byl k nehodě vyslán druhý vrtulník. Kolínská jednotka po přistání strojů pomohla s transportem pacientů na palubu.

FOTOGALERIE…

Po odvezení všech zraněných hasiči asistovali při vyšetřování nehody, pro zajištění přesné dokumentace byl nasazen i policejní dron. Na závěr jednotka ještě pomohla s naložením havarovaných automobilů na odtahové služby a uklidila vozovku. Silnice č. 38 byla v úseku s nehodou po celou dobu obousměrně uzavřena a jezdilo se po objízdných trasách. Provoz byl obnoven až kolem 17. hodiny.

Autor: Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář