Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

FOTO: Při čelním střetu nedaleko Bystřice na Benešovsku museli hasiči vyprošťovat zaklíněné osoby ze dvou havarovaných vozidel

BENEŠOVSKO – Informaci o čelním střetu osobního a nákladního automobilu na silnici první třídy číslo tři nedaleko obce Bystřice na Benešovsku přijala tísňová linka středočeských hasičů dnes čtrnáct minut před patnáctou hodinou. 

Prvotní informace sice byla nahlášená přes systém eCall, ale vzápětí operátor tísňové linky obdržel upřesňující oznámení, že na silnici číslo tři mezi obcemi Bystřice a Olbramovice došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního automobilu a v obou vozidlech zůstaly zaklíněny osoby.

FOTOGALERIE…

Operační důstojník na místo ihned vyslal profesionální hasiče z Benešova spolu s dobrovolnou jednotkou obce Bystřice, která je předurčená na zásahy u dopravních nehod. Jednotky okamžitě po příjezdu začaly vyprošťovat zraněné osoby z vozidel, což se jim zhruba za deset minut podařilo a oba zranění skončili v péči zdravotnické záchranné služby. Pro jednu osobu přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby, ta byla díky tomu rychleji transportována do nemocnice k dalšímu ošetření. Druhá zraněná osoba byla převezena do nemocnice pozemní cestou sanitkou.

K události byla povolána také Správa a údržba silnic k doklizení vozovky od trosek havarovaných vozidel. Hasiči pomohli s naložením aut na vozidla odtahové služby, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a spolupracovali při zajištění místa nehody.

Silnice I/3 byla v místě střetu po celou dobu zásahu uzavřena. Provoz se podařilo částečně obnovit v půl páté odpoledne.

Autor: por. Ing. Tereza Sýkora Fliegerová
Foto: HZS Středočeského kraje
a Pavel Vilímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz