Armáda ČR Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Česko si dnes připomíná 80 let od operace Antropoid! Výsadkáři tehdy provedli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha

ČESKO – Přesně před osmdesáti lety skupina československých výsadkářů provedla atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Jan Kubiš a Josef Gabčík před 80 lety v Praze smrtelně zranili zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Ten po několika dnech umírá. Zemřel tyran, který chtěl zničit národ. Útok vojáků v kobyliské zatáčce je nejdůležitějším činem našeho odboje.

Už teď mají místo v československé historii,“ řekl o vás, rotmistrech Janu Kubišovi a Josefu Gabčíkovi, generál Gubbins z britského oddělení speciálních operací. Před 80 lety jste zlikvidovali zastupujícího říšského protektora Heydricha. Máte prostě naši obrovskou úctu. Heydrich byl totiž všehoschopný zločinec, který chtěl náš národ vyhladit.

Děkujeme! #NEZAPOMENEME!

Zdroj: Armáda ČR

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz