Kultura Technika Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

Slavnostní zahájení 62. ročníku Zlín Film Festivalu završil ohňostroj nad Zlínem. Cenu Zlatý střevíček převzal herec Pavel Zedníček

ZLÍN – Slavnostním večerem byl včera večer zahájen již 62. ročník Zlín Film Festivalu. V jeho průběhu převzal herec Pavel Zedníček cenu Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež.

Rozzářená obloha ukončila včerejší první festivalový den. Barevná fire-show s podmanivou hudbou byla tečkou včerejšího zahajovacího ceremoniálu 62. ZFF.  

Během něj převzal Zlatý střevíček, ocenění za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež, herec Pavel Zedníček. Diváci měli pak možnost zhlédnout projekci německého snímku Stezka odvahy. 

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež odstartoval ve Zlíně svůj 62. ročník. Hned v průběhu úvodního slavnostního večera jsme udělili první ocenění. Držitelem Zlatého střevíčku za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež se stal Pavel Zedníček.

Herec, bavič, moderátor a dabér, který vyrůstal ve Zlíně, přijal toto ocenění s nadšením. „Děkuji. Udělalo mi to velkou radost. Nejen proto, že ta cena je zlínská, ale i proto, že mám vystudovanou střední průmyslovou školu kožařskou, dá se tedy říct, že jsem od bot. Ve škole jsem si vyrobil střevíček kožený, teď mám i zlatý.“

Pavel Zedníček patří k legendám českého divadla. Je známý z desítek filmových a televizních rolí, zahrál si ve filmech a seriálech pro děti Chobotnice z II. patra, Konec velkých prázdnin, Špačkovi v síti času, Lotrando a Zubejda a mnoha dalších. V současné době vystupuje v pražském Divadle Kalich.

Více o festivalu ZDE:

Zdroj: Zlín Film Festival

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz