HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Během dnešního dopoledne předali hasiči správě Národního parku České Švýcarsko další část území

HŘENSKO – Během dnešního dopoledne předali hasiči správě Národního parku České Švýcarsko další část území, konkrétně část sektoru č. 1. Je to plocha na východ od Pravčické brány, přes Gabrielinu stezku.

Předané území je z velké části z východu lemováno vytvořenou obrannou linií, kterou ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko hasiči prořezávají a čistí od dřeva tak, aby byla dostupná pro zásahovou techniku až na sever k hranici s Německem.

Platí, že na předaném území musí probíhat pravidelné požární hlídky, které si zajišťuje správa Národního parku České Švýcarsko.

FOTOGALERIE…

Hasiči už postupně redukují sily a prostředky z republikových odřadů. Z HZS krajů jsou tu dva druhy odřadů: a) určené k hašení v terénu, b) určené k čerpání a zajištění dálkové dopravy vody velkokapacitními čerpadly.

Čerpací odřady zůstávají podle současných předpokladů až do pátku. Odřady pro hašení budou postupně končit. Dnes odjede asi stovka hasičů z HZS krajů Olomouckého, Zlínského, Pardubického a Královéhradeckého. Následující dny bude redukce zasahujících hasičů ve Hřensku pokračovat.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz