HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Moravskoslezští záchranáři zasahovali během jednoho dne u dvou případů, při nichž došlo ke zranění elektrickým proudem

OSTRAVA / BOHUMÍN – Moravskoslezští záchranáři zasahovali během jednoho dne u dvou případů, při nichž došlo ke zranění elektrickým proudem. Události se odehrály v Ostravě a Bohumíně a ošetřit bylo nutno celkem čtyři pacienty.

K první události vyjížděly posádky do průmyslového areálu v Ostravě po dvanácté hodině. Nahlášen byl úraz elektrickým proudem u tří pracovníků. Na pomoc vyjel lékařský tým rendez-vous a posádka rychlé zdravotnické pomoci, zraněným pomáhali také podnikoví zdravotníci.

Dva muži a žena byli podle informací, které mají záchranáři k dispozici, zasažení při práci elektrickým obloukem vysokého napětí. Posádky ZZS poskytovaly přednemocniční neodkladnou péči dvěma pacientům:

Devětapadesátiletý muž utrpěl vážné popáleniny hlavy, dýchacích cest, krku a horních končetin. Záchranáři mu podali léky, kyslík a ošetřili popálené plochy. Muž ve věku dvaceti let byl popálen na hlavě a horních končetinách, jeho postižení bylo lehčího charakteru. Oba pacienty týmy ZZS transportovaly do ostravské Fakultní nemocnice.

Před třiadvacátou hodinou pak dvě posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v bohumínské firmě, kde došlo k popálení proudem vysokého napětí u sedmapadesátiletého muže. Ošetřen byl s poraněním prstů horní končetiny a poté přepraven k poskytnutí další péče do nemocnice v Karviné.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz