charita charitativní turnaj Dobrovolnictví Finance Kultura kulturní akce Pomáháme Pozvánka společenská akce Sport Technika tip redakce Tipy na výlet Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TIP REDAKCE: Charitativní Běh naděje v Zámecké zahradě v Duchcově se uskuteční začátkem června


DUCHCOV – V Zámecké zahradě v Duchcově se v sobotu 3. června od 10.00 hodin uskuteční v pořadí již sedmý ročník charitativního Běhu naděje pod názvem Pojďte s námi proti rakovině…

Akci svou účastí i letos podpoří i Lenka Taussigová – Kocmanová, která Běh naděje nejen pravidelně moderuje, ale rovněž vyběhne na trať. Charitativní akce Běh Naděje organizuje společnost Skutky naděje, která již od roku 2007 navazuje na akci Běh Terryho Foxe. Tato společnost spolupracuje s dětským onkologickým oddělením Motolské nemocnice a 100% výtěžku předává právě tomuto oddělení.

Kromě samotného běhu organizátoři v Duchcově i letos připraví doprovodné akce a sportovci budou mít možnost vybrat si ze dvou okruhů: První okruh bude připraven pro nejmenší a měří 200 metrů. Druhý bude pro ty větší a měří 1 500 metrů a zájemci mohou trasu absolvovat během, na kole, chůzí či v kočárku s pejskem.

Běh naděje v Duchcově je zcela mimořádná humanitární nezávodní akce zaměřená na boj proti rakovině spojená s veřejnou sbírkou. Zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob.

Běh naděje se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí „Běh Terryho Foxe“, který probíhal v ČR 15 let (1993 až 2007) a navázal na spolupráci s jejími bývalými organizátory. Jednotlivé běhy, akce se konají i tento rok na mnoha místech České republiky.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz