Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Jsou známy letošní semifinálové dvojice Mostecké ligy malé kopané

MOST – Na sté výročí československé státnosti byly sehrány odvetné zápasy čtvrtfinálových dvojutkání Mostecké ligy malé kopané. Z těchto čtyř nedělních zápasů tak vzešli letošní semifinalisté mosteckého malého fotbalu a tím pádem nejžhavější uchazeči o titul.

První čtvrtfinálovou dvojici tvořily týmy Jablíčka Chomutov a Katalánci. Katalánci před týdnem podlehli Jablíčkům 1:3 a to navíc v pomyslném domácím zápase. Nyní tak potřebovali vyhrát o více než dva góly. Tento plán se jim ovšem začal hroutit poměrně záhy, když již první poločas prohráli 1:7 a o prvním postupujícím tak bylo de facto rozhodnuto. Utkání nakonec skončilo výhrou Jablíček v poměru 10:4, když nejproduktivnějšími hráči zápasu byli Matěj Dolejška a Jan Kopta (oba 4+0) a Tomáš Svoboda (0+4). K nim se připojil třemi kanadskými body Dominik Nobst (1+2). V dresu poražených nejvíce zářil Antonín Fišer (1+2). Dvakrát pak přesně mířil Jakub Hošek (2+0).

Následovala odveta zápasu mezi Gamblers Most a Švejkem. Minulý týden slavil výborně hrající Švejk překvapivou výhru 4:2 nad Gamblery, kteří se již řadu let řadí k české malofotbalové špičce. Gamblerům tak byl již ve čtvrtfinále přiložen pomyslný nůž na krk a v odvetě již neměli, kam ustupovat. Vědomi si tohoto faktu, vyslali zelenočerní do odvety skutečně mimořádně silnou sestavu. Švejk tak šel do utkání sice výsledkově v lepší pozici, ale zároveň s vědomím, že postup visí přeci jen poněkud vysoko. To se bohužel pro hráče Švejka začalo ukazovat poměrně brzy. Přes jejich statečný boj a občasné šance zejména Zdeňka Turečka skóre zápasu narůstalo jen na jedné straně. Již poločasové skóre 6:0 posílalo do semifinále jasně Gamblery a konečný stav 13:0 pak hovoří jasnou řečí. Nejvýraznější podpis na postupu Gamblerů do další fáze play-off zanechal Michal Salák (4+2). K němu se pak přidali Zdeněk Macháček (3+1), Vladimír Pátek (2+2) či David Macko (1+2). Ondřej Bíro v bráně Gamblerů si pak připsal čisté konto, v play-off dvojnásob cenné.

Dalším utkáním v pořadí byla čtvrtfinálová odveta mezi týmy Inseminátors FC a GMS Most. GMS Most, z pozice druhého týmu po základní části, minulý týden nadšeně bojujícím Inseminátors překvapivě podlehli 3:4. Do odvety vysílali GMS velmi silnou sestavu doplněnou již o kapitána mistrů světa do jednadvaceti let, Lukáše Haspru. Bohužel ani tentokrát si GMS s výborně organizovaným a fyzicky nesmírně zdatným soupeřem nedokázali poradit a padli 3:7 po poločase 1:3. Inseminátors, kteří zahráli zejména směrem dozadu skutečně mimořádně dobře, táhl za výhrou Zdeněk Kopas (3+1) podporovaný spoluhráči Ghita – Decian Hascear a Dominik Onuščák (oba 1+1), či Petr Sládek (0+2). Za poražené podal výjimečný výkon Michal Nguyen (2+1), který zařídil všechny góly svého týmu.

Posledním kusem na čtvrtfinálovém programu byl zápas mezi Avengers Most a Atléticem Most. Jeho první díl skončil před týdnem 10:2 pro Atlético a tak zde již nebylo moc co řešit. I odveta se nesla v duchu jasné převahy obhájce titulu a zápas tak spíše než pro výsledek byl sehrán pro samu radost z fotbalu. Atlético si nakonec připsalo jasný postup po výsledku 12:1. Nade všechny spoluhráče vyčníval Jakub Hruštinec (6+1), doplňovaný především Svatoplukem Bouškem a Janem Štefkem (oba 2+2). Poslední gól v sezóně Avengers vstřelil dobře hrající Radek Gutwald po asistenci Martina Janaty.

V úvodních semifinálových utkáních se tak příští neděli představí v první dvojici Atlético Most proti Inseminátors FC a pokud Inseminátors dokáží zopakovat své čtvrtfinálové vystoupení, nečeká Atlético určitě nic lehkého.

V druhém semifinále se pak proti sobě postaví dvě již dlouhé roky zavedené značky malého fotbalu v České republice a to Gamblers Most a Jablíčka Chomutov. Toto semifinále pak bude zcela jistě o docházce těch nejlepších z obou týmů. Jak Gambleři, tak Jablíčka disponují ničivou silou a rozhodne tak, kdo ji v co největším rozsahu dokáže přivést na hřiště 11. ZŠ Most.

S letošním ročníkem Mostecké ligy malé kopané se pak loučí týmy GMS Most, Katalánci, Švejk a Avengers Most. Těmto týmům se sluší poděkovat za jejich letošní výkony a popřát hodně štěstí do dalších ročníků.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “ZE SPORTU: Jsou známy letošní semifinálové dvojice Mostecké ligy malé kopané

  1. Pingback: sex girldie

Napsat komentář