Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Na Frýdecko-Místecku narazil řidič do betonové překážky! Zaklíněného muže hasiči vystřihávali


FRÝDECKO-MÍSTECKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve středu 20. září večer u vážné dopravní nehody na Frýdecko-Místecku. Krajští operátoři převzali několik minut před jednadvacátou hodinou tísňové volání k havárii automobilu na silnici poblíž obce Třanovice. K zásahu vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína a vzlétli letečtí záchranáři z Ostravy.

Jednapadesátiletý muž byl po střetu vozidla s betonovou překážkou zaklíněn a vyprostit jej museli hasiči. V okamžiku příjezdu záchranářů byl při vědomí, jeho poranění však byla život ohrožující. Zasahující lékař prvotním vyšetřením zjistil zranění hrudníku, břicha a dolních končetin, pacient rovněž jevil známky šokového stavu.

Posádky záchranářů jej proto uvedly do umělého spánku, zajistily dýchací cesty a převedly na přístrojem řízenou ventilaci. Dále naložily pánevní pás, uložily do podtlakové matrace, zajistily vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Po všech potřebných opatřeních byl muž letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče lékařů tamního urgentního příjmu.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz