Doprava Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

DRAMA: Vážně zraněný řidič po střetu osobního auta s vlakem u Vrapic

KLADNO – V úterý 12. prosince dvě minuty po páté hodině ranní přijala tísňová linka středočeských hasičů informaci o dopravní nehodě na železničním přejezdu nedaleko zastávky Vrapice v severovýchodní části Kladna. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z centrální kladenské stanice s cisternovou automobilovou stříkačkou, rychlým zásahovým automobilem a velitelským vozidlem. Zároveň byla povolána jednotka Hasičské záchranné služby SŽDC z Kralup nad Vltavou.

Kladenská jednotka byla na místě nehody osm minut po ohlášení události a ihned začala s vyprošťováním těžce zraněného řidiče, který po střetu s vlakem zůstal zaklíněn ve vozidle a byl v bezvědomí. Hasiči muže vyprostili hydraulickou soupravou a pomocí páteřní desky vyndali mimo vozidlo, kde mu před příjezdem zdravotnické záchranné služby poskytli první předlékařskou pomoc.

Vážně zraněný řidič po střetu osobního auta s vlakem u Vrapic. Autor: HZS Středočeského kraje

Následně byl zraněný řidič zafixován do vakuových nosítek a sanitkou převezen na nedaleké pole, kde mezitím přistál vrtulník Letecké záchranné služby Policie ČR. Ten pacienta transportoval do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Ve vlaku na trati z Kralup nad Vltavou do Kladna cestovalo osm pasažérů, kteří ze střetu vyvázli bez jakéhokoliv zranění. Po dobu záchranných prací mohli zůstat v teple ve vlaku, kde čekali na náhradní autobus vypravený českými drahami.

Po odletu vrtulníku předal velitel zásahu událost drážním hasičům a kladenská jednotka se vrátila na stanici. Příčinami nehody se dále bude zabývat policie společně s Drážní inspekcí.

Autor: por. Ing. Ladislav Holomčík/HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář