Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Spolujezdec z osobního auta nepřežil střet s traktorem s fekálním přívěsem

BRUNTÁLSKO – Tragicky skončil na silnici I/57 Třemešná – Rudíkovy na Bruntálsku střet osobního vozu s traktorem s fekálním přívěsem.

Řidič osobního vozidla Fiat z dosud nezjištěným příčin narazil zezadu do před ním jedoucího traktoru s fekálním přívěsem. Osobní vozidlo po střetu vyjelo mimo komunikaci.

Při dopravní nehodě utrpěli spolujezdec z osobního vozidla zranění neslučitelná se životem a řidič těžká zranění, pro která byl letecky transportován do nemocnice v Ostravě. Příčiny a okolnosti této tragické události prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

„U řidiče traktoru byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. U řidiče osobního vozidla, vzhledem k jeho zranění, nebylo možné provést dechovou zkoušku a byl nařízen odběr krve ve zdravotnickém zařízení. Na místo byl povolán také policejní intervent, který poskytuje pomoc pozůstalým,“ uvedla por. Bc. Pavla Jiroušková z bruntálské policie.

Na méístě tragické nehody zasahoval tým RZP z Města Albrechtic, stejně jako lékařská rendez-vous z Krnova. Na pomoc vzlétl rovněž vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Záchranáři již nemohli pomoci dvaapadesátiletému muži, který zůstal zaklíněn v osobním vozidle. Utrpěl poranění neslučitelná se životem a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt.

„O dva roky starší muž byl týmy ZZS ošetřován s vícečetnými poraněními. Jeho stav byl vážný a lékaři jej museli uvést do umělého spánku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři transportovali do Fakultní nemocnice v Ostravě. Předán byl tamnímu týmu urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranářů PhDr. Lukáš Humpl.

 Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz