Jihočeský Krimi Složky IZS Zprávy podle krajů

NOVINKA: Jihočeští profesionální hasiči se vybavili nehodovými clonami

JIHOČESKÝ KRAJ – Čtrnáct nových nehodových clon nakoupil jihočeský profesionální sbor pro své hasiče. Každý ze sedmi územních odborů tak dostává dvě.

Nehodové clony patří do výbavy nejen hasičů, ale například i policistů. Záchranáři clonami vymezí prostor nehody nebo jiné mimořádné události a zacloní tak místo zásahu před zraky nežádoucích pozorovatelů. Zároveň snižují nepozornost řidičů a dalších účastníků silničního provozu.

 

Hlavními důvody použití clon jsou však nerušený průběh zásahu zasahujících záchranářů a poskytnutí soukromí těm, kterých se mimořádná událost týká.
Základní sada nehodové clony se skládá ze čtyř stínících panelů, kdy každý z nich má rozměr 1,8 x 1,8 metru. Každá ze stěn má vlastní speciální konstrukci, díky které je panel samoroztažitelný. Pro větší stabilitu lze do roztažené clony vsunout hliníkové tyče a ty upevnit do podstavců.

Vzhledem k těmto technickým parametrům lze stěnu nasadit prakticky kdekoli. Výhodou je rychlé postavení řádově jen v několika málo minutách. Stojící clona je stabilní a variabilní. Stěny jsou z nepromokavého materiálu s vysokým vodným sloupcem. Clona je schopna odolávat i silnějšímu větru.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz