Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Dárky pro Krajskou zdravotní zpříjemní pobyt dětem na ústecké dětské klinice

ÚSTÍ NAD LABEM – Dárky v hodnotě pět tisíc korun věnovala Bc. Pavlína Pittnerová zdravotnickému personálu Dětské kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Předání proběhlo ve čtvrtek 8. února 2018 v prostorách ústeckého Centra vysoce specializované hematoonkologické péče pro děti.

„Přihlásila jsem se do soutěže KiK Tvář roku 2017, kdy jsem se dostala až do finále mezi osm účastnic. Jako finalistka jsem dostala možnost vybrat si jeden charitativní projekt. Rozhodla jsem se pomoci ústeckému Centru vysoce specializované hematoonkologické péče pro děti. Nakoupili jsme konvice, deky, povlečení a další věci, abychom malým pacientům zpříjemnili pobyt v nemocnici,“ uvedla Bc. Pavlína Pittnerová z Chlumce.

Dárky udělaly zdravotníkům obrovskou radost. „Jsem vděčná a ráda za každou podporu pro naší dětskou kliniku, zejména pro onkologicky nemocné. Velké díky patří paní Pittnerové,“ dodala dojatými slovy vrchní sestra ústecké dětské kliniky Mgr. Marie Lulková.

 

Centrum vysoce specializované hematoonkologické péče pro děti při Dětské klinice Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je regionálním centrem pro léčbu vybraných typů leukémie. V průměru se zde léčí 4 nové případy leukémie u dětí za rok.

Zdroj: Krajská zdravotní
Foto: Petr Sochůrek/KZ

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz